Connect with us

Espor

VRL Türkiye: Birlik ligi heyecanı başladı

VRL Türkiye: Birlik liginde ilk haftanın ikinci günü için nefesler tutuldu.

VRL Türkiye: Birlik ligi heyecanı başladı

2021 yılının son ayında 2022 VALORANT EMEA espor dünyası ile ilgili yapılan büyük açıklama ile duyurulan yerel VALORANT liglerinden Türkiye ligi olan VRL Türkiye: Birlik ligi 14 Şubat Pazartesi günü start aldı.

Fenerbahçe Espor, Fire Flux Esports, Galatasaray Espor ve daha birçok takımın mücadelesine sahne olacak ligde toplamda 8 takım, VCT 2022: EMEA Challengers yükselme etkinliğine çıkmak için mücadele edecek.

VRL Türkiye: Birlik ligi 14 Şubat Pazartesi günü saat 17:45’deki Surreal Esports – Fenerbahçe Espor karşılaşması ile başladı. Üç maçlık seri üzerinden oynanan karşılaşmada galibiyete rakibi Haven haritasında 13-10 ve Icebox haritasında 16-14 mağlup etmeyi başaran Surreal Esports oldu.

Saat 20:00 sularında başlayan günün ikinci karşılaşmasında ise Thunderbolts Gaming – Galatasaray Espor mücadelesine sahne oldu. Rekabetin daha doruk noktasına ulaştığı karşılaşmada 3 harita da oynandı. İlk harita Fracture’da Galatasaray Espor 13-11’lik bir skor ile galibiyete ulaşarak seride öne geçen taraf olurken, ikinci harita Icebox’ta 15-13’lük bir skor ile Thunderbolts Gaming ekibi geriden gelerek durumu eşitledi. Serinin karar karşılaşmasında ise Bind haritasında 14 galibiyet almayı başaran Galatasaray, ligdeki ilk galibiyetini 2-1’lik bir skor ile almış oldu.

VRL Türkiye: Birlik ligi birinci hafta ikinci günü ile devam ediyor

VRL Türkiye: Birlik ligi heyecanı birinci hafta ikinci gün karşılaşmaları ile 15 Şubat Salı günü devam ediyor. Karahan, Noeldayı, Henezini, Hetze ve Rowincy gibi isimlerin sunumu ile izleyicilere aktarılan ligin birinci hafta ikinci gününün açılış karşılaşması saat 17:00’da başlayacak ve Galakticos ile Futbolist takımları arasında oynanacak.

Team Lixa  ile Fire Flux Esports arasında gerçekleşecek günün ikinci ve son karşılaşmasının ise saat 20:00’da oynanması planlanıyor. Ayrıca karşılaşmalar hem YouTube hem de Twitch platformlarından ligin resmi hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanacak.


İlginizi Çekebilir:

VRL Türkiye: Birlik ligi, Fenerbahçe Espor’dan özür diledi

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor