Connect with us

Espor

Ampverse, Vietnam takımı SBTC Esports’u satın aldı!

Güneydoğu Asya espor firması Ampverse, Vietnam espor organizasyonu SBTC Esports’un hissesini satın aldı.

Güneydoğu Asya espor firması Ampverse, Vietnam espor organizasyonu SBTC Esports’un hissesini satın aldığını duyurdu. Satın almanın finansal şartları henüz açıklanmadı.

Basın açıklamasına göre bu satın alım, kuruluşun ‘topluluğunu ölçeklendirmesine ve ürün yelpazesini genişletmesine’ izin verecek.

Ampverse Oyun Başkanı Matthias Beyer, satın alma hakkında özgün ortaklar ile birlikte çalışmak istediklerini belirtti. Yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: “Her zaman Vietnam pazarına girmek istedik ve SBTC’nin hikayesinden etkilendik. Topluluğu yerel olarak özgün bir şekilde temsil eden dinamik kurucu ortaklarla çalışmak istiyoruz. Ampverse olarak bizler, SBTC’yi ailesine katmaktan ve resmi olarak en hareketli espor pazarlarından biri olan Vietnam’a doğru genişlemekten çok memnunuz.”

SBTC Esports, şu anda League of Legends ve Wild Rift’te profesyonel ekiplere sahip. Organizasyon ayrıca, Vietnam genelinde genç yetenekler için finansman, destek ve profesyonel espor ortamı sağlayan SBTC akademisini de işletmektedir.


İlginizi Çekebilir:

Heroic Hunden krizi ile sarsılıyor!

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor