Connect with us

Oyun

Epic Games, Fortnite üzerinden elde ettiği gelirleri Ukrayna’ya bağışlayacak

Epic Games önümüzdeki 2 haftada elde ettiği gelirleri bağışlayacak

Epic Games, Fortnite üzerinden elde ettiği gelirleri Ukrayna'ya bağışlayacak

Rusya işgalinden etkilenen Ukrayna halkına oyun dünyasından yardım gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Riot Games‘in TFT, Valorant, Wild Rift gibi oyunlarından elde ettiği battle pass gelirlerini savaştan etkilenen Ukrayna halkı için bağışlayacağını açıklamasının ardından Electronic Arts ve Sony gibi dev şirketler de Rusya’ya yaptırım uygulama kararı almıştı. FIFA ve Grand Turismo satışlarının Rusya’da durdurulması, Microsoft’un tüm servislerini Rusya’dan çekmesi devam eden işgale tepki olarak gelmişti.

Epic Games, 20 Mart – 3 Nisan tarihleri arasında Fortnite üzerinden elde edeceği gelirlerin tamamının Ukrayna yardım kuruluşlarına bağışlanacağını açıkladı. Fortnite için 3. bölüm 2. sezonun duyurulmasıyla birlikte oyuncular popüler battle royale oyununa akın etmiş, getirilen yeni karakterler, silahlar ve araçları deneyimlemek için sıraya girmişti. Epic Games ise yıl içerisinde en fazla kar edebileceği dönemlerden birinde Ukrayna için başlattığı yardım kampanyasını duyurdu.

Toplanan yardımlar Direct Relief, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (UNWFP) ve BM Mülteci Örgütü (UNHCR)’ye bağışlanacak.

Epic Games tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

”Epic, 20 Mart 2022’den 3 Nisan 2022’ye kadar elde ettiği tüm Fortnite gelirini, Ukrayna’daki savaştan etkilenenler için insani yardıma adıyor. Xbox şirketi de bu kampanyada bize katılıyor ve Ukrayna halkına daha fazla yardım sağlayabilmemiz için bu süre içindeki Fortnite net gelirlerini taahhüt ediyoruz.

Platformumuzdan ve ödeme ortaklarımızdan gelen gerçek fonların bize ulaşması işlemin işlenmesine bağlı olarak zaman alabileceğinden onları bekleyerek vakit kaybetmeyeceğiz. Ödeme işlemleri bildirildikçe onları kaydedeceğiz ve fonları birkaç gün içinde insani yardım kuruluşlarına göndereceğiz.”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun