Connect with us

VALORANT

Riot, VALORANT’daki smurf hesaplar ile nasıl başa çıkıldığını açıkladı

Sistem, oyuncunun dereceli maçları boyunca performansını izliyor.

Riot Games Valorant

Riot, VALORANT’daki smurf hesaplar ile nasıl başa çıkıldığını açıkladı. Dereceli sırada tırmanma umuduyla VALORANT oynuyorsanız, oyunun alt liglerinde smurf oyuncular ile karşılaşma şansınızın oldukça yüksek olduğunu bilirsiniz. Riot Games’in en son blog gönderisinde, geliştiriciler bu devam eden sorunla nasıl mücadele ettiklerini açıkladılar.

Sistem, oyuncunun dereceli maçları boyunca performansını izliyor. Oyunlarında “orantısız derecede skor katkısına” sahiplerse (sıralamalarının genel performansına kıyasla), gelecekte daha yüksek Elo maçlarına çıkarılıyorlar.

Aslında bu sistem League of Legends’in sistemine oldukça benziyor. LoL’de dereceli maçlarında da ard arda kazanmaya başladığınızda gizli mmr’ınız artıyor ve sizin görünen liginiz düşük olsa bile, yüksek elo oyuncular ile eşleşebiliyorsunuz.

İzleme sistemi Ölümsüz ve üstü sıradaki oyunculara uygulanmıyor. Çünkü bu oyuncular beceri açısından birbirlerine çok daha yakın durumdalar. Uzun vadede, Riot, smurf oyuncular için tespit sürecini hızlandırmanın daha iyi bir yolunu bulmaya çalışıyor.

Icebox haritasındaki Omen hataları için düzeltmeler yapıldı

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


VALORANT