Connect with us

LoL

Royal Youth’un VFŞL’ye katılımı ile ilgili bilgilendirme

Royal Youth, 2020 VFŞL Yaz Mevsimi’nde yer alan on takımdan biri olacak!

Royal Youth VFŞL Katılım Sözleşmesi'ni ihlal etti 24

3 Mayıs 2020 günü LoL Espor tarafından paylaşılan makalede, Royal Youth‘un Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi sözleşmesine uymayan tutumlar sergilemiş olabileceği paylaşılmıştı. 21 Mayıs 2020‘ye kadar sorumluluklarını yerine getirmesi şartı koşulmuştu.

2019 Türkiye Büyük Finali şampiyonu olan Royal Youth, bu sezona istediği gibi başlayamayan takımlardan biriydi. Üst koridorda Armut‘u Papara Supermassive‘e kaptıran, ormanda da mevsim MVP‘si Closer‘ı Kuzey Amerika’ya yollayan ekip sezona maddi sıkıntılardan dolayı çaylak oyuncularla başlamak zorunda kalmıştı. Ligin ilk yarısında kadrosunda yıldız oyunculardan fabFabulous, Holyphoenix ve Japone‘yi barındıran ekip orman ve orta koridorda çaylaklarla oynadıkları için istedikleri galibiyet sayısına ulaşamamışlardı.

Maddi sıkıntılar devam ederken takımdan önce Japone sonra da Holyphoenix’in gitmesi ile iyice çöküş dönemine giren Royal Youth 4-12‘lik skorla ligin normal sezonunu dokuz takım içinden sekizinci olarak tamamladı.

Bu kadar stresli bir dönemden sonra da Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi sözleşmesi ihlali ile başı derde giren Royal Youth için işler yine iyi görünmüyordu.

Fakat dün, LoL Espor tarafından paylaşılan yazı doğrultusunda espor severleri sevindirecek bir gelişme yaşandı. 21 Mayıs 2020 itibariyle takım üyelerine karşı sorumluluğunu yerine getiren Royal Youth, 2020 Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsiminde yer alacak! Galatasaray Espor’un da lige geri dönmesi ile birlikte bu sezon yeniden on takımlı bir lig izleyeceğiz.

LoL Espor tarafından paylaşılan yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

2020 Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi 6 Haziran‘da tekrardan bizlerle!

IWillDominate, hesap yükseltme iddiaları ile ilgili konuştu!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL