Connect with us

Espor

VCT 2022: EMEA Challengers Yükselme turnuvası grupları belli oldu

VCT 2022: EMEA Challengers Yükselme turnuvası grupları belli oldu.

VCT 2022: EMEA Challengers Yükselme turnuvası grupları belli oldu
Görsel: twitter.com/valesports_emea

Bölgesel VALORANT liglerinde şampiyonluğa ulaşan takımların ve VALORANT Champions Tour 2022: EMEA Aşama 1 Challengers etkinliğinde son iki sırada yer alan takımların VCT 2022: EMEA Aşama 1 Challengers 2 etkinliğine katılma şansı yakalamak için mücadele edeceği VCT 2022: EMEA Challengers Yükselme turnuvası grupları belli oldu.

1 Nisan ile 9 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan etkinlikte ülkemizden iki takım yer alacak. Takımlardan ilki VRL Türkiye Birlik liginde şampiyonluğa ulaşan Surreal Esports iken ikinci ise VALORANT Champions Tour 2022: EMEA Aşama 1 Challengers etkinliğinde 11-12. sırada yer alan Papara SuperMassive Blaze oldu.

Turnuva formatına göre VCT 2022: EMEA Aşama 1 Challengers etkinliğinden gelen iki takım direkt olarak üst grup yarı finallerinden başlarken, geriye kalan yedi takımdan sadece dördü Playoff’larda mücadele etme şansını yakalayacak.

Turnuva katılımcılarında beklenmeyen değişiklik

Sezon öncesinde toplamda 10 takımın mücadele edeceği şeklinde planlanan VCT 2022: EMEA Challengers Yükselme turnuvası son anda bir değişikliğe uğradı. VALORANT Bölgesel Ligleri resmi sosyal medya hesapları üzerinden 25 Mart Cuma günü yapılan açıklamada VRL 2022 CIS: Milestone liginin iptal edildiği ve bu bölgeden bir katılımcının VCT 2022: EMEA Challengers Yükselme turnuvasında yer almayacağı duyurulmuştu.

VALORANT Bölgesel Ligleri tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanılmıştı:

“Bölgesel yayın ortağımızla görüştükten sonra, mevcut VRL CIS yarışmasını iptal etme konusunda zor bir karar aldık. Maalesef sonuç olarak, VRL CIS ekipleri yaklaşan VCT EMEA yükselme turnuvasına katılamayacak. Yükselme turnuvasının yeni formatı ile ilgili planlarımız hakkında sizi en kısa sürede bilgilendireceğiz.”

VCT 2022: EMEA Challengers Yükselme turnuvası grupları

A Grubu

  • Sector One
  • Rebels Gaming
  • Excel Esports
  • Surreal Esports

B Grubu

  • Anonymo Esports
  • Fokus
  • Team Falcons

İlginizi Çekebilir:

FunPlus Phoenix’den Masters Reykjavík kararı sonrası ilk açıklama

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor