Connect with us

Güncel

Gamescom 2023 Türkiye oyunları standı kapatıldı

Gamescom 2023 bu sefer can sıkıcı bir konu ile gündemde.

Gamescom 2023 Türkiye oyunları standı kapatıldı
Fotoğraf: twitter.com/DoraOzsoy

Geçtiğimiz günlerde kapılarını ziyaretçilere açan ve en ünlü oyun fuarları arasında yer alan Gamescom 2023 hızlı başlamış ve açılış gecesinde olanları sizlere aktarmıştık. Türkiye’den de birçok Indie oyun şirketinin katıldığı fuardan ilginç bir haber geldi. Belirtilene göre Gamescom 2023 Türkiye oyunları standı kapatıldı.

İlginizi Çekebilir: Gamescom 2023 açılış gecesi nasıl geçti? İşte duyurulan oyunlar!

Olay, içerik üretici ve Stratera Games Kurucusu Dora Özsoy’un X(Eski Twitter) platformu üzerinden 24 Ağustos Perşembe günü yaptığı paylaşımlar sonrasında gündeme geldi.

Dora Özsoy: “Türkiye’den oyunlara yaş lisansı alınmamış”

Paylaşımında Türkiye’den oyunlara yaş lisansı alınmadığı bilgisini paylaşan Özsoy, bu yüzden bir heyetin gelip tüm ekran ve materyalleri kapattırdığını dile getirdi. Açıklamasında Özsoy, Türkiye alanındaki oyunlar olarak, logolar hariç hiç bir şey gösteremedikleri bilgisini de paylaştı.

Kişisel hesabından yaptığı bir diğer paylaşımda Özsoy, 18 Temmuz tarihinde gönderdiği bir Whatsapp mesajına yer verdi. Ekran görüntüsünde Özsoy’un Gamescom’un resmi web sayfasından bir sayfa gönderip, bahsedilen yaş lisansı UKN ile ilgili sorular sorduğu görülüyor.

Gamescom 2023 Türkiye Indie oyun standı bilmecesi sürüyor

Keep Games, Digi Game Startup Studio, tiplay, Stratera Games, Hamlet Games ve ülkemizden daha birçok Indie oyun geliştirici ve organizasyonun yer aldığı standın tamamen mi kapatıldığı yoksa sadece 18 yaş ve üzerinde olan ziyaretçilere mi gösterilebiliyor olduğu bilgisi henüz net olarak paylaşılmamış durumda.

Olaya dair fuara katılan diğer Indie oyun geliştiricilerinden veya diğer isimlerden resmi bir açıklama gelmedi.

[Güncelleme: 25.08.2023 – 16.50] 

Dora “Stratera” Özsoy, 25 Ağustos Cuma günü yaptığı paylaşım ile birlikte fuardaki son duruma dair bilgileri paylaştı. USK ile konuşulduğunu söyleyen Özsoy, “Oynanış görüntüsü olmasa da statik görsel koymamıza izin verildi. 18 yaş sınırı kaldırılmadı ancak görseller çekince, alanımız bir hayli canlandı.” dedi.

Sizler bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okurlarımız ile paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

VALORANT sinema filmi iddiaları heyecanlandırdı!

VALORANT Mobile Jett oynanış videosu sızdı! VALORANT Mobile ne zaman çıkacak?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel