Connect with us

Twitch

Twitch abone rekoru kırıldı! Zirvenin yeni sahibi KaiCenat oldu

Twitch abone rekoru, 21 yaşındaki Kai Cenat tarafından kırıldı.

Twitch abone rekoru kırıldı! Zirvenin yeni sahibi KaiCenat oldu

Canlı yayın platformları arasında öne çıkan Twitch’e zaman zaman rakipler ortaya çıksa da, artı ve eksi yönleri ile platform oluna devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Gökhan Öner’in banı ve Twitch Recap 2022 ile gündemimize gelen platform, bugün ise yeni bir rekor ile gündemimizde. Twitch abone rekoru kırıldı ve zirvenin yeni sahibi belli oldu.

2021 yılında başladığı Twitch serüveninde hızlı bir yükseliş yaşayan 21 yaşındaki isim, hem 2 milyondan fazla aboneye sahip YouTube kanalı üzerinden hem de canlı yayınlarındaki eğlenceli içerikleri ile tanınıyor.

Twitch abone rekoru Kai Cenat tarafından kırdı!

Lil Baby, 21 Savage, Lil Uzi Vert ve Ice Spice gibi isimleri yayınında konuk etmesi ile de gündeme gelen Kai Cenat, bu sefer ise daha büyük bir olay ile gündemde. Complex’in haberine göre yaklaşık bir aydır Subathon yayınına devam eden isim, Twitch abone rekorunu kırdı.

Bir önceki Twitch abone rekoru 282 bin 191 abone ile Ludwig Ahgren tarafından 2021 yılında kırılmıştı. 28 Şubat 2023 Salı günü ise Kai Cenat, 306 bin 621 abone sayısına ulaşarak çıtayı yükseltti.

Rekoru kırmasının ardından paylaştığı Tweet’te Kai Cenat, “Resmi olarak tüm zamanların en çok aboneye sahip yayıncısıyız, ayrıca 300 bin abone kilometre taşına ulaştık. Bu yolculuk muhteşemdi. Siyah Tarihi Ayı’nız kutlu olsun.” sözlerini kullandı.

Drake: “Ona 50 milyon dolar gönderin”

Rekorun kırılmasının ardından Kai’ye birçok tebrik mesajı geldi. Bu tebrik mesajları arasında Twitch de “Twitch’in yeni kralı. KaiCenat, 283 bin aboneyle önceki rekoru alt üst ederek Twitch tarihinin en çok abone olunan kanalı oldu.” ifadeleri ile birlikte yer aldı.

Gönderilen tebrik mesajları arasında dikkat çeken bir diğer isim rapçi Drake oldu. Instagram’da konu ile alakalı paylaşılan bir gönderiye yorum yapan rapçi, Twitch’i etiketleyip, “Çocukları motive et, ona 50 milyon dolar gönder” dedi.


İlginizi Çekebilir: 

Subathon nedir? Son zamanların popüler Twitch formatı Subathon nasıl yapılır?

Twitch 2022 özeti yayınlandı! Twitch Recap 2022 nasıl bakılır?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Twitch