Connect with us

Güncel

YouTube video kalitelerini 30 gün boyunca sınırlayacak

Google’un sahip olduğu Youtube, kullanımın artmasından dolayı tüm izleyicilerine standart video kalitesi olarak başlangıçta 480p sunacağını açıkladı.

Google’un sahip olduğu Youtube bir duyuru yaparak tüm izleyicilerine standart video kalitesi olarak başlangıçta 480p sunacağını açıkladı.

Korona virüs pandemisinin hayatın her alanını etkilediğini söylersek yanılmış olmayız. İnsanların evden çalışmaya başlaması haliyle internet kullanımı da ciddi anlamda arttı. YouTube bu kullanımın pürüzsüz olması için bant genişliğini düşürdü. Tüm kullanıcılar artık açtıkları videoyu ilk olarak 480p görecek. Fakat video oynatıcı ayarlarından kullanıcılar hala yüksek çözünürlük seçeneklerine erişebilecek.

Salgınla mücadele eden birçok ülkenin yayın kuruluşlarına bant genişliklerini düşürme konusunda talepte bulunduğu da biliniyor. Birçok ülke Netflix, Hulu, Disney+ ve Twitch gibi servislere bu talebi iletti. Bloomberg’in haberine göre Avrupa ülkeleri bu konuda çoktan adım attı.

Oyun dünyasında da önemli bir yere sahip olan platform son olarak Blizzard Activision ile bir özel anlaşma imzalamış ve Overwatch League, Call of Duty League, Hearthstone ve World of Warcraft mücadelelerinin yayın haklarını almıştı.

Riot Games’in de League of Legends mücadelelerini YT’de izleyicilerine sunduğunu ekleyelim. Twitch’te beklenen ilgiyi görmeyen Rainbow Six Siege, Rocket League ve diğer mobil oyunlar YouTube’da ciddi bir kitleye sahip. Clash Royale Legue’in de yayın hakları şu anda YouTube’da bulunuyor.


İlginizi çekebilir:

PintiPanda eleştirilere sert bir şekilde cevap verdi

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel